Jdi na obsah Jdi na menu

Babka odnesl návrat do základní sestavy vykloubeným ramenem. Do tréninku se zapojí až v roce 2019

31. 10. 2018

vaclav_babka_2.jpgBek či záložník Václav Babka po více jak měsíci začal zápas v základní sestavě, ale duel se Suchdolem nad Lužnicí po souboji s protihráčem nedohrál. Rekonvalescence bude minimálně na 10 týdnů.

 

Se Suchdolem jste odehrál přes hodinu hry. Po delší době jste byl v základní sestavě. Cítil jste se po herní stránce během zápasu v pohodě?
Po herní stránce jsem se cítil dobře. Určitě mě místo v základu zase nakoplo pro lepší výkony. Věřím, že jsem důvěru trenéra nezklamal a až se vrátím k týmu, tak šanci zase dostanu.
 

Co se stalo v inkriminovaný moment?
V daný moment jsem při kopu standardní situace hrál na tělo útočníka. Slovně jsme si vyměnili názory. Co se ale událo pak, si pořádně nepamatuji. Probudil jsem se na zemi s bolestí ramene.
 

Na jak dlouho vidíte rekonvalescenci?
Ohledně rekonvalescence ještě uvidíme. Čekají mě další zátěžové rentgeny, které rozhodnou o operaci či konzervativní léčbě. Minimální doba léčby bude ale 10 týdnů. Když nenastanou komplikace, snad stihnu zimní přípravu. Rád bych se vrátil ke sportu během ledna.
 

Překvapil vás něčím Suchdol? Potvrdil roli top týmu I. B třídy?
Hra Suchdolu neodpovídala umístění v tabulce. Čekal jsem od nich lepší výkon po všech stránkách. Byl to zápas vyrovnaných kvalit.

 
______________________________________________________________________
Co k zákroku řekl trenér Slavoje Stanislav Jindra?

„Vašek se nám bohužel zranil po nesmyslném zákroku Záruby. Doufám, že se jeho vykloubené rameno brzo uzdraví a bude moci nastoupit do zimní přípravy.”