Jdi na obsah Jdi na menu

Lukáš Winkler se vrací po zranění. A trénuje bez úlev

26. 7. 2019

dsc_5449.jpgNa konci dubna musel v utkání 19. kola s Novou Bystřicí nuceně střídat útočník TJ Slavoj Ledenice Lukáš Winkler. Hřiště opustil ve 32. minutě v doprovodu spoluhráčů, protože si poranil při sprintu stehenní sval.
 

Pro Ledenice šlo o další citelnou ztrátu v jarních odvetách. „Špatně jsem došlápnul a hned věděl, že je zle,“ vzpomíná ofenzivní hráč, se kterým trenér Stanislav Jindra počítá do základní sestavy. „Věřím, že během přípravy dokáže dohnat tréninkové manko a bude pro nás opět důležitý,“ říká trenér.
 

První týden letní dřiny ještě Winkler raději vynechal, aby si v individuální přípravě otestoval, že sval drží. A tento týden absolvoval už dva tréninky v plné zátěži. „Sval vypadá dobře. Oba tréninky jsem odmakal naplno a nic necítil,“ doplnil dále zkušený sedmadvacetiletý útočník.
 

„Mezi sezonami jsem se snažil stehno co nejméně namáhat a co nejvíce stahovat a držet v teple. Musel jsem čekat, kdy bolest ustoupí,“ řekl dále Winkler. Tým i bez jeho pomoci nakonec vybojoval slušné páté místo a radost z toho měl pochopitelně i on sám. „Kluci se poprali se zbytkem soutěže výborně.“
 

Ledenice mají za sebou dva týdny kondiční přípravy a od příštího týdne se tým bude více přesouvat na hřiště a řešit i fotbalové věci. „Příprava je zatím dobrá, ale už se těším na herní věci.“
 

A jaké bude mít Winkler osobní cíle pro novou sezonu, na jejímž začátku by neměl chybět? „Cíle mám jasné, co nejrychleji dohnat kondici a ohledně týmových cílů chci udržet partu a dobrou náladu v kabině. Bez toho to prostě nejde. Doufám, že se nám podaří s novými hráči i vylepšit minulé umístění.“