Jdi na obsah Jdi na menu

Navrátilec Bez: Nohy v zápase těžknou, ale když trenér zavolá, pomoc neodmítnu

5. 4. 2019

dsc_0009--2-.jpgPo sezoně 2017/2018 oficiálně ukončil aktivní působení ve Slavoji Ledenice špílmachr týmu Michal Bez. Dnes sedmatřicetiletý hráč se na start jarních odvet aktuální sezony vrátil k týmu, aby v době velké marodky pomohl k důležitým bodům. A v zápase se Studenou (3:1) vstřelil parádní gól ze standardní situace.

 

Fotbal ti asi hodně chyběl, co?
Pravému fotbalistovi chybí fotbal vždycky (úsměv). Přiznávám ale, že už není úplně chuť dělat ho naplno. Když jsem oficiálně končil, řekl jsem klukům, že když bude potřeba pomoc na zápas, můžou zavolat a nenechám je v tom. Nikdo ale nemůže čekat, že mě uvidí na tréninku.
 

Hraješ ale sálovku za Leges, takže bez pohybu nejsi a nějakou kondici si udržuješ…
Sálovku hraju, ale nejde srovnávat halu jednou za 14 dní a 90 minut na velkém hřišti. Pořád na něm běhá hodně bláznů. Nikdo nemůže čekat, že budu zkoušet je uběhat. To prostě nejde. Nohy jsem cítil už od 30. minuty, ale pořád to ještě šlo. Až konec zápasu byl hodně náročný.

 

Střed zálohy je srdcovka nebo tě to láká i do útoku, kde bys tolik běhat nemusel?
Záloha je jasná volba. Dostaneš tam nejvíc míčů, nejvíc jich rozdáš. Vždycky jsem se snažil hrát na balonu. Jak jsem říkal, fyzicky byl pro mě těžký konec utkání. Ale zase nejsem typ, co by se pak chtěl uklidit do útoku nebo někam do rohu. Šanci zahrát si doma jsem měl po hodně dlouhé době a strašně jsem chtěl s klukama vyhrát. Myslím si, že jsem týmu překvapivě pomohl i směrem dozadu.

 

Dal jsi krásný gól ze standardní situace. To se prostě nezapomíná?
Podobné šance mě vždycky bavily a jsem rád, že to tam spadlo. Kluci i fanoušci mě hecovali před zápasem, že až přijde něco podobného, tak to musím proměnit, že jsem přišel vlastně jen kvůli tomu. Jsem rád, že jsem jim přání splnil. (úsměv)

 

Viděl jsi, kde stál gólman? Střílel jsi podle toho?
Gólman měl zeď postavenou dobře a sám si vykryl zbylý prostor. Když se to ale povede kopnout, tak je bez šance. Míč byl těsně za vápnem a naštěstí se mi povedla dobrá a hlavně přesně umístěná rána.

 

Následující víkend je volno, za týden hraje Slavoj znovu doma a v malém derby hostí Olešnici. Budeš v sestavě?
Myslel jsem, že po odstoupení Klikova se celý program posune. Tento víkend mám akci se synem, tak jsem neměl být. Když se ale nehraje, tak uvidíme, v jakém stavu budou před Olešnicí kluci na marodce. Jestli bude mít trenér dost hráčů, tak hrát nemusím. Bude to na domluvě, ale pokud zavolá, abych přijel, tak nastoupím. Klukům věřím, že by Olešnici ale zvládli i bez mojí přítomnosti. A pak už by měli na jaře dost bodů, abych jezdit nemusel.


Fotogalerie z utkání Ledenice - Studená je ZDE.