Jdi na obsah Jdi na menu

PREVIEW: Poprvé doma! Ledenice hostí Třebětice a chystají novinky

7. 11. 2019

72413989_2726236194074416_3316654942327930880_o.jpgStavební práce sice nejsou v ledenickém sportovním areálu ještě dokončené, ale hřiště je po instalaci automatické závlahy a výměny branek k dispozici. Poslední podzimní kolo fotbalové I. B třídy tak poprvé v letošní sezoně zavede soutěž do Ledenic. V sobotu od 14 hodin se utká domácí Slavoj a Sokol Třebětice.
 

Hlavně pro domácí je zápas extrémně důležitý. Během uplynulých 12 kol, kdy musely hrát Ledenice pokaždé na půdě soupeře, uhrál Slavoj pouze čtyři body a je jasně poslední. Před sezonou přivedlo vedení několik hráčů, kteří se ale zatím nedokázali chytit podle představ a v součtu s velkou marodkou zkušeného jádra klubu to znamenalo velký bodový kolaps.
 

Kdo bude domácím trenérům v sobotu k dispozici je s velkým otazníkem, protože zdravotní problémy má stále hodně hráčů. „Vědět budeme až na poslední chvíli někdy v sobotu před obědem,“ uvedl hlavní trenér týmu Stanislav Jindra. Ledenice ztrácí aktuálně na týmy před sebou pět bodů a proto potřebují v sobotu doma uspět. Jinak je čeká ještě náročnější zima.
 

„Konečně hrajeme doma. Těšíme se a chceme alespoň trochu odčinit nepovedený podzim. Klukům jsem říkal, že chci vidět chuť a vůli po vítězství. Třebětice mají slabší útok a je potřeba to využít. Musí nám ale fungovat obrana a nesmíme dělat naivní chyby,” řekl dále Jindra. Sobotní zápas začne už ve 14:00.
 

slavojak_1.jpg

Třebětice jsou jediný tým, který nevyšel Ledenicím vstříc s výměnou domácího pořadatelství pro podzim a následně jaro. Jinak by hrál Slavoj opět venku. Ve sportovním areálu je sice kompletně hotové hřiště včetně branek, ale chybí dodělávky na tartanovém oválu. „Provoz v sobotu bude trochu omezený jak pro hráče, tak i diváky. Místa kudy projít ke hřišti budou vyznačená, takže fanoušci budou mít snadnou orientaci,“ dodal předseda klubu Zdeněk Vitoušek.
 

Domácí klub si pro utkání připravil novinku v podobě jednoduchého zápasového bulletinu. „Jmenovat se bude Slavoják a fanoušci ho dostanou při příchodu a platbě vstupného. Rádi bychom udělali další tradici a Slavojáka měli na domácích zápasech pravidelně,“ dodal Vitoušek.