Jdi na obsah Jdi na menu

PREVIEW: Slavoj má před sebou poslední zápas venku. Jede do Slavonic

31. 10. 2019

dsc_3056.jpgPředposlední podzimní kolo v I. B třídě (sk. B) čeká na fotbalisty TJ Sokol Slavonice a TJ Slavoj Ledenice. Hrát se bude v sobotu od 14 hodin a půjde o zápas jedenáctého týmu s posledním. 
 

Pro oba týmy půjde o důležitý zápas. Slavonice potřebují vyhrát, aby si upevnily náskok nad poslední trojicí, který je nyní čtyři body. Hostující Ledenice se celý podzim trápí a výsledkem jsou pouze čtyři body a jasná poslední 14. příčka. Malým pozitivem pro ně je, že půjde o jejich poslední zápas na hřišti soupeře. Rekonstrukce ledenického areálu se pomalu blíží ke konci a na jaře tak budou moci využít své hřiště naplno.
 

Ve vzájemné krajské bilanci mají lepší bilanci Ledenice, které z 12 zápasů vyhrály šestkrát. Slavonice vyhrály čtyři zápasy. V roli mírného favorita půjdou do zápasu domácí i kvůli tomu, že Ledenice znovu počítají ztráty. Po zápase v Českých Velenicích onemocněl Adam Stránský a mimo hru jsou i Ondřej Švarc a Patrik Svoboda. S velkým otazníkem je start Františka Benháka, který měl v týdnu znovu problémy s operovaným kolenem a zraněného Lukáše Winklera.
 

„Absence máme celý podzim. Na to už se nevymlouváme. Kdo nastoupí, musí bojovat. Potřebujeme do konce podzimu ještě něco uhrát a sami kluci si musí uvědomit, že udržet krajskou soutěž mohou pouze oni. Očekávám další bojovný zápas, ve kterém musíme lépe hrát takticky. Snad nebudeme opakovat výpadek z utkání ve Velenicích,“ uvedl trenér Slavoje Stanislav Jindra.
 

Sobotní zápas začne už ve 14:00. V posledním utkání podzimu přivítá Slavoj doma tým Třebětic, který jako jediný nevyšel soupeři vstříc s výměnou pořadatelství.