Jdi na obsah Jdi na menu

ROZHOVOR: „V sobotu si půjdeme pro tři body a budeme se o ně rvát,“ burcuje stoper Adam Stránský

11. 10. 2018

adam_stransky.jpgNejen o nepovedeném vstupu do soutěže mluví stoper a stabilní člen základní sestavy Adam Stránský. Bilancuje i nad tématem neproměňování šancí a náročnosti soutěže. O víkendu hostí Slavoj béčko Třeboně (15:30).
 

Nikdo nečekal, že po sedmi zápasech budete bez výhry předposlední. Proč vám začátek sezony nevyšel?
Rozhodně jsme neměli v plánu figurovat na spodních příčkách tabulky, to nechce nikdo. Ale musíme uznat, že vzhledem k našim výsledkům jsme tam oprávněně. Byli jsme nalosováni do skupiny, o které jsme všichni věděli, že bude hodně náročná z hlediska osobních soubojů a tvrdé hry soupeřů, což nám moc nevoní. Další věcí bylo, a nadále i je, neproměňovaní šancí. To musíme zlepšit.
 

V tabulce máte pouze čtyři body a předsezonní cíl, tedy hrát o nejvyšší příčky, je hodně daleko. Které zápasy vás nejvíce mrzí?
Vždycky záleží na okolnostech zápasu, ale mě osobně mrzí každá ztráta. Obzvlášť v této vyrovnané soutěži. Pokud bych měl ale vybrat ty, které mě nejvíce mrzí, tak jsou to domácí ztráty. Už kvůli fanouškům, kteří nám neustále fandí a domácí výhru si vždy zaslouží. Z těch na venkovním hřišti je to zápas s Olešnicí.
 

V porovnání s ostatními týmy máte nejhorší produktivitu. Osm vstřelených gólů je hodně málo. Proč oproti minulé sezoně nedokážete proměňovat šance?
Na gól se strašně nadřeme. Na tréninku nám to tam padá neskutečně, ale přijde zápas a jako bychom se dostali do křeče. Chybí nám klid ve hře směrem dopředu, myšlenka a kombinace. Přesně to, co jsme měli v jarní části minulé sezóny. Nechci se neustále vracet k tomu, že odešel Michal Bez, ale pravda je, že s ním odešly všechny aspekty hry, které jsem zmiňoval.
 

Na druhou stranu jen pět týmů má méně inkasovaných branek, takže v obraně jste s výkony spokojení?
Nejsem si úplně jistý, jestli se dá říct, že jsme s výkony v obraně spokojení. Jsme předposlední a máme skóre 8:15. Pořád jsou to v průměru dva góly na zápas…
 

O víkendu hostíte B-tým Třeboně. Cíl budete mít jednoznačný, že? I proto, že áčko hraje v Roudném a nebudou tedy hrát pendlové.
Jak jsem již říkal, tato soutěž je velice vyrovnaná. Bez ohledu na to, kdo přijede a jestli s pendlama nebo bez, musíme ke každému zápasu přistupovat zodpovědně a všechny je odbojovat. V sobotu si půjdeme pro tři body a budeme se o ně rvát!